1963. aasta oktoobrikuus kogunesid käsitööhuvilised naised Kondase maja õuel paiknenud ja nüüdseks lammutatud skaudimajja, kus alustas tööd Suure-Jaani käsitööring. Liidia Aver, Helmi Aasma, Selma Aua, Marta Siil, Marie Põder ja Salme Palu olid naised, kelle käe all leidis käsitööring ajapikku oma sisuka sisu ja vormika vormi.
1964. aasta kevadel koliti avaramatesse ruumidesse Pärnu tänavale, Suure-Jaani kultuurimaja II korrusele, kus tegutseti pea 40 aastat. Esimene käsitöönäitus pandi välja juba 1966. aastal. 1970ndatel oli traditsiooniks iga-aastane ülevaatlik käsitöönäitus Suure-Jaanis ja osalemine Viljandi rajooni käsitöönäitusel.
Läbi aegade on käsitööringi peamiseks tegevusvaldkonnaks olnud telgedel kudumine. Erilisteks maiuspaladeks peened linased käterätid, linikud, saunalinad, päevatekid. Samuti ka villased sõbad, rahvariide seelikud, ülerätid, kõiksugu põrandavaibad. Kangakudumise kõrvalt on tegeletud nii kudumise-heegeldamisega kui ka õpitud niplispitsi valmistamist, paelte punumist, rahvariidevöö ja gobelääni kudumist, siidimaali, viltimist, valmistatud rahvuslikke ehteid ja taimpunutisi. Kursustest ja õpitubadest on osa saanud ka linnarahvas.
Ringi tegevust on juhtinud Liidia Aver, Selma Aua, Helmi Aasma ja Marie Põder. 1994. aastal asus oma ema, Marie Põdra, jälgedes tegutsema praegune ringijuht Maive Ottas. 2023. aasta oktoobris täitus käsitööringil 60. tegutsemisaasta!